UX i UI - największe podobieństwa i różnice
Na pewno nie raz obiły Ci się o uszy pojęcia UX i UI. Jednak czy wiesz co dokładnie się za nimi kryje, a także jakie są w tych obszarach różnice i podobieństwa? Odpowiadamy!
2021-02-17, 16:46

Pojęcia UX i UI

Pojęcia te kryją za swoją nazwą bardzo ważny obszar marketingu, mający miejsce przede wszystkim na etapie projektowania.

Czym różni się UI od UX?

UX, czyli user experience, to w nie tak dosłownym tłumaczeniu - projektowanie doświadczeń użytkownika. UI natomiast, oznacza user interface, czyli interfejs użytkownika. Już na tym etapie możemy więc stwierdzić jakie są podstawowe różnice między UX i UI. Każdy z tych "procesów" dotyczy całkowicie innego etapu projektowania oraz innego obszaru pracy nad produktem czy usługą. Skąd więc problem z ich rozróżnieniem? Nad jednym i drugim procesem czuwa bardzo często ta sama osoba, którą określa się jako UX/UI designer.

UX i UI

Podobieństwa między UX i UI

Jeśli chodzi o podobieństwa między UX a UI, możemy stwierdzić iż oba terminy odnoszą się do etapów projektowania konkretnego produktu czy usługi. Co ważne, nie można stwierdzić, iż któryś z nich jest bardziej istotny, ponieważ oba są naprawdę niezbędne. Jak już wspominaliśmy, w wielu firmach zarówno obszarem UX i UI zajmuje się jeden pracownik.

KONTAKT / AUTOR
Team Solution
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.